پروپوزال چیست - نوشتن پروپوزال, آموزش نحوه نوشتن پروپوزال و فیلدهای مرتبط آن » انجمن مدیریت فناوری اطلاعات

  عنوان: پروپوزال چیست - نوشتن پروپوزال, آموزش نحوه نوشتن پروپوزال و فیلدهای مرتبط آن

  1. # 1

   عضو فعال
   تاریخ عضویت
   29.09.1390
   گروه عضویت
   مدیر کل
   پست
   11
   اعتبار
   0
   اخطار
   پروپوزال يا طرح تحقيق ، پيش نويس پ‍ژوهشي است كه شما مي بايست براي اخذ مدرك تحصيلي خود انجام دهيد. در پروپوزال ، شما به معرفي موضوعي كه براي پايان نامه خود انتخاب كرده ايد ، توضيح اهميت آن موضوع ، ذكر پ‍‍ژوهش هايي كه در گذشته در اين باره صورت گرفته ، و نتايجي كه فكر مي كنيد از تحقيق خواهيد گرفت می پردازيد. هم چنين روش يا روش هايي كه در پژوهش از آن ها بهره خواهيد گرفت را ذكر مي كنيد.

   شكل پروپوزال بنا بر هدفي كه از آن داريد و يا به مقتضاي رشته تحصيلي شما مي تواند قدري متغير باشد. اما شكل بندي بنيادين آن ، همواره بايد شامل عنوان بندي های مشابه و بخش هاي زير باشد :

   1- موضوع تحقيق ( Project Title )

   ذيل اين عنوان مي بايست عنوان دقيق تحقيق خود را ذكر كنيد. براي مثال :

   Project Title: Women Role in Southeast Thailand


   2- توضيح موضوع و اهميت آن ( Importance and Statement of Topic )

   در اين بخش مي بايست جوانب موضوع ، چگونگي ارتباط آن با رشته تحصيلي مورد نظر ، و اهميت موضوع به لحاظ علمي و كاربردي را توضيح دهيد. روشن کنید چرا این موضوع باید برای استاد راهنمای بالقوه ی شما جذاب باشد؟ چه مشکل یا مساله ی جدیدی را می خواهید مطرح کنید؟ و چرا حل آن مهم است؟   3- ادبيات تحقيق و پژوهش هاي مرتبط ( Review of Literature and Relevant Topics)

   زير اين عنوان ، بايد توضيح مختصر اما جامعی همراه با رفرنس دهی صحیح آکادمیک (استاندارد هاروارد) درباره پژوهش هايي كه پيش از شما روي اين موضوع و موضوعات نزديك به آن انجام شده بدهيد. در اين بخش در واقع بايد به ذكر پژوهش هايي بپردازيد كه شما قصد داريد يافته هاي آن ها را تكميل كنيد ، اشتباهات آن ها را رفع نماييد و يا نتايج آن ها را رد كنيد. این قسمت باید به استاد راهنمای بالقوه ی شما اثبات کند که شما مطالعه و احاطه ی کافی به مطلبی که موضوع پژوهش است را دارید. بیشترین استفاده از منابع تحقیق (که در قسمت آخر می آیند)، چه کتاب باشند چه مقاله، نشریه، ویدئو یا هر مورد دیگر، در این قسمت انجام می شود.   4- اهداف و فرضيه ها ( Aims and Hypothesizes )

   در اين بخش بايد به ذكر نتايجي بپردازيد كه فكر مي كنيد از تحقيق خواهيد گرفت. توضيح دهيد كه از انجام تحقيق چه هدفي داريد؟ به كدام سمت حركت مي كنيد؟ و فكر مي كنيد به كجا خواهيد رسيد؟ چه گزاره هایی را ممکن است رد یا اثبات کنید؟ باز هم توضیح دهید پژوهش شما دقیقاً چه کارآیی (هایی) خواهد داشت.   5- روش ها و ابزار هاي تحقيق ( Methodology )

   در اين قسمت توضيح دهيد كه در انجام پروژه از چه روش هاي علمي سود خواهيد برد و چه ابزارهايي را براي رسيدن به اهداف تحقيق به خدمت خواهيد گرفت. این ها می بایست روش های استاندارد تحقیق باشند که در مورد خاص تحقیق شما کاربرد دارند.   6- منابع( References )

   فهرستي از منابعي كه در نوشتن پروپوزال از آنها استفاده کرده اید، پایه ی مطالعات قبلی شما هستند یا اینکه فكر مي كنيد از آن ها استفاده خواهيد كرد را الفبايي و منظم كنيد و در اين بخش بياوريد. رفرنس دهی می بایست با استاندارد هاروارد منطبق باشد.   نكات مهم

   1- پروپوزال را با موضوع شروع نكنيد، بلكه عنواني مانند مثال زير را در روي جلد بياوريد و بعد متن پروپوزال را بنويسيد :


   A PhD / Master Dissertation Proposal Presented to

   The Department of Gerontology

   Faculty of Gerontology

   University Putra Malaysia

   Presented By : Maryam Mobini   2- اين نكات را در مورد انتخاب و نگارش تيتر پروژه رعايت كنيد :

   الف ) سعي كنيد موضوع روشن و ساده باشد. از خوشگل كردن عنوان تحقيق خودداري كنيد !

   ب ) عنوان پروژه را به صورت خلاصه اي فشرده از آن چه در ذهن داريد در نظر بگيريد. سعي كنيد با همان يك جمله عنوان پروژه بتوانيد چارچوب كلي تحقيق و هدف هايتان را به خواننده منتقل كنيد. عنوان كار شما بايد كاملاً مشخص كند كه شما مي خواهيد چه چيز را و در چه شرايطي مطالعه كنيد.

   پ ) در جمله بندي عنوان پروژه دقت كنيد تا چيدمان آن طوري باشد كه آن چه اصل موضوع تحقيق شماست از فرع آن قابل تشخيص باشد. به اين دو مثال دقت كنيد:

   1- Red-haired Musicians and Their Preferences for Music Style

   2- Music Style Preferences of Red-haired Musicians   در اين جا هر دو جمله ظاهراً يك مفهوم را منتقل مي كنند:"سليقه موزيسين هاي مو قرمز در انتخاب سبک موسيقي" . اما عملاً تفاوتي بين اين دو وجود دارد و آن هم اين است كه در جمله اول ، تعبير خواننده اين است كه توجه بيشتر ما به موزيسين هاي مو قرمز است و ما اول موزيسين هاي مو قرمز را بررسي مي كنيم و بعد به سليقه موسيقيايي آن ها مي پردازيم. اما در جمله دوم بر عكس ، اولويت به سبك هاي موسيقي و سليقه موسيقيايي داده شده و موزيسين هاي مو قرمز در درجه دوم قرار دارند.

   ت ) سعي كنيد كلمات اضافي را از عنوان پروژه حذف كنيد . دو مثال زير در واقع يكي هستند ، اما شماره 2 مقبوليت بيشتري دارد :

   1- The Systematic Development which has occurred during last 50 years and has Changed the face of Southeast Asia

   2- Changes and Development in Southeast Asia

   ث) در هنگام انتخاب موضوع توجه کنید که موضوع تحقیق شما باید برای کسی که پروپوزال را بررسی می کند جذاب باشد و استفاده از بودجه ی دولتی جهت انجام آن پروژه معقول به نظر برسد. به عنوان مثال اگر موضوع تحقیق شما در مورد ایران باشد، برای دولت مالزی سرمایه گذاری روی شما به عنوان دانشجو هیچ گونه توجیهی ندارد. پس سعی کنید موضوعی انتخاب کنید که در مورد مسائل کلی یا در زمینه ی مسائل مربوط به کشور مالزی باشد.   3- در مورد (1)هدف هايي كه از تحقيق داريد و (2) ابژه اي كه براي مطالعه انتخاب كرده ايد (Objectives) حتماً دقت كنيد كه در رابطه كامل با هم باشند و در نگارش پروپوزال سعي كنيد كه اين رابطه را به خوبي نمايش دهید.

   4- در زمينه چگونگي انتخاب روش تحقيق نيز ، وضع به همين ترتيب است. سعي كنيد مناسب ترين ، عملي ترين ، علمي ترين و هم خوان ترين روش را براي پژوهش مورد نظرتان انتخاب كنيد.

   5- پروپوزال را تميز و با بخش بندي مناسب تحويل دهيد. سعي كنيد مرز بين عنوان ها مشخص باشد و مطالب را بر روي 1 روي كاغذ A4 تايپ كنيد.

   6- حجم پروپوزال میبایست برای دوره های کارشناسی ارشد حداقل 5 صفحه و برای دکتری حداقل 8 صفحه باشد. در این میان حداقل یک صفحه به ادبیات تحقیق و حداقل یک صفحه به منابع تحقیق اختصاص دهید. سعی کنید از منابع جدید و به روز (حداقل از سال 2000 به بعد) استفاده نمایید و همه ی منابع پروژه فارسی زبان نباشند. هم چنین توجه بفرمایید فونت استاندارد برای متن پروپوزالTimes and New Romans با سایز 12 است.

   7- از نوشتن موارد اضافه در پروپوزال ، مثل عريضه نويسي براي استاد راهنما و غيره ، جداً خود داري كنيد. از توضيح اضافه هم پرهيز كنيد.

   8- در مورد نگارش انگليسي ، حتماً درباره متن پروپوزال با يك مترجم و يا كسي كه انگليسي ادبي را به خوبي مي داند مشورت كنيد. متن پروپوزال می بایست به لحاظ علمی و ادبی هیچ غلطی نداشته باشد.

   9- پروپوزال را جدي بگيريد! سنجش علمي شما در واقع فقط از طريق پروپوزال ميسر است . پس تمام تلاش و دانش خود را براي تنظيم آن به كار بگيريد.

   منبع: http://www.mojsazan.com/forum/showthread.php?tid=1701 بسمه تعالي

   پروپوزال مقدماتي   عنوان : تبيين رابطه سرمايه اجتماعي با هويت اجتماعي مهاجران –مطالعه موردي منطقه 16 شهر تهران   بيان مساله :

   يكي از عوامل موثر برفرآيند توسعه درجهان موضوع سرمايه اجتماعي ونرخ بهره مندي آن در كشورها مي باشد.بدون شك در كشورهاي جهان سوم وتوسعه نيافته موضوع سرمايه اجتماعي مي تواند كاستي هاي منابع اقتصادي راتا حدي بپوشاند.به عبارتي به دليل محدوديت منابع وسرمايه هاي اقتصادي در كشورهاي جهان سوم ،سرمايه اجتماع مي تواند جايگزين مطلوبي براي سرمايه مالي واقتصادي باشد.حتي تحقيقات ميداني نشان داده است كه يك انحراف معيار افزايش در ميزان اعتماد درسطح ملي ،سبب نيم انحراف معيار افزايش در رشد اقتصادي مي شود.پاتنام وكلمن تاكيد كرده اند كه سرمايه اجتماعي بسيار كم هزينه است وثانيا پايان ناپذير مي باشد ومي تواند امنيت واطمينان وكاهش انحرافات اجتماعي رابراي جامعه به ارمغان بياورد. اهميت چنين پتانسيل هايي مثبت وكم هز ينه ضرورت شناسايي آنها را در صورت امكان باز توليد وبهره وري آنها را الزامي مي كند.سرمايه اجتماعي، مجموعه‌اي از منابع و ذخاير ارزشمندي است كه به صورت ذاتي و نهفته در روابط اجتماعيِ گروه‌هاي نخستين، ثانوي و در سازمان اجتماعي جامعه (نهادهاي رسمي و غيررسمي) وجود دارد. برخي از اين ذخاير ارزشمند كه گاه از آن به عنوان ارزش‌هاي اجتماعي نيز ياد مي‌‌شود، عبارتند از؛ صداقت، حسن تفاهم، سلامتي نفس، همدردي، دوستي، دلسوزي، همبستگي، فداكاري و. .. سرمايه اجتماعي از طريق اين منابع، كنش‌هاي كنشگران را در سطوح مختلف خرد، مياني و كلانِ جامعه، آسان، سريع، كم‌هزينه و مطمئن مي‌سازد و بدين وسيله آنان را در رسيدن به اهداف مشترك اجتماعي كمك مي‌كند.

   نظريه سرمايه اجتماعي در ايران قدمت زيادي ندارد و لزوم شناسايي آن وچگونگي تاثيرسرمايه اجتماعي برانسجام و همبستگي اجتماعي و به حركت در آوردن چرخ هاي توسعه از طريق ايجاد نهادهاي مدني و شبكه هاي اجتماعي ضرورت دارد چراكه اين امر نقش مهمي در هويت يابي و انسجام هاي سطح مياني گروه ها وقوميت ها رادر پي دارد.

   مباني نظري تحقيق:

   از سرمايه اجتماعي تعاريف مختلفي ارائه گرديده است . يكي از تعاريف مطرح اينست كه سرمايه اجتماعي مجموعه هنجارهاي موجود در سيستم هاي اجتماعي است كه موجب ارتقاي سطح همكاري اعضاي آن جامعه گرديده و موجب پايين آمدن سطح هزينه هاي تبادلات و ارتباطات مي گردد (فوكوياما 1999). سرمايه اجتماعي را مي توان حاصل پديده هاي ذيل در يك سيستم اجتماعي دانست .

   اعتماد متقابل ; تعامل اجتماعي متقابل ; گروههاي اجتماعي ; احساس هويت جمعي و گروهي ; احساس وجود تصويري مشترك از آينده ; كار گروهي .

   يكي از مفاهيم مفيد در تبيين مفهوم سرمايه اجتماعي ، (NETWORK OF TRUST) است . شبكه اعتماد عبارت از گروهي است كه براساس اعتماد متقابل به يكديگر، از اطلاعات ، هنجارها و ارزشهاي يكساني در تبادلات فيمابين خود استفاده مي كنند. از اينرو، اعتماد فيمابين نقش زيادي در تسهيل فرايندها و كاهش هزينه هاي مربوط به اينگونه تبادلات دارد.شبكه اجتماعي (SOCIAL NETWORK) نيز به همين موضوع اشاره دارد. افراد وقتي در درون گروه ها قرار مي گيرندبا گروه ها تعاملاتي دارندوبين آنها روابطي ايجاد مي شود.شبكه ها نقش حياتي در زندگي اجتماعي دارندو افراد مي تواننداز وجود شبكه ها براي مشورت در حل مشكلات ،براي يافتن شغل ،پيشر فت هاي شغلي ،پيشرفت تحصيلي استفاده كنند.فوكوياما شبكه را گروهي از از عاملان انفرادي مي داند كه در هنجارها وارزش هاي فراتر از ارزش ها ي متداول بازار ،مشترك هستند.

   مفهوم مفيد بعدي (RADIUS OF TRUST) است . تمامي گروههاي اجتماعي داراي ميزان خاصي از شعاع اعتمادند كه به مفهوم ميزان گستردگي دايره همكاري و اعتماد متقابل اعضاي يك گروه است . در يك نتيجه گيري مي توان گفت كه هرچه يك گروه اجتماعي داراي شعاع اعتماد بالاتري باشد، سرمايه اجتماعي بيشتري نيزخواهد داشت . چنانچه يك گروه اجتماعي برون گرايي مثبتي نسبت به اعضاي گروههاي ديگر نيز داشته باشد، شعاع اعتماد اين گروه از حد داخلي آن نيز فراتر مي رود

   در ميان جامعه شناسان كلاسيك اميل دوركيم نسبت به ديگر جامعه شناسان تاكيد بيشتري بر انسجام وهمبستگي اجتماعي دارد.ونقش محوري براي اين مفهوم در تحليل هاي نظري خود قائل است.بورديو در دوران معاصر نخستين كسي است كه سرمايه اجتماعي را در چارچوب تفكر نئوماركسيسم مفهوم بندي مي كند. از ديد وي سرمايه اجتماعي بايد در ارتباط با ميزان دسترسي به منابع قدرت در جامعه تفسير شود.شايد مهمترين فردي كه نام سرمايه اجتماعي بانام او پيوند خورده است رابرت پانتام است.وي به كاركردهاي اعتماد وهنجارهاي اجتماعي در شكل گيري مبادلات و تعاملات اجتماعي توجه تام دارد.فوكوياما از طريق ربط دادن اين مفهوم با مفهوم اعتماد وتعريف آن در چارچوب كاملا اقتصادي بحث مي كند.وي تلاش مي كند تا تفاوت عملكرد اقتصادي كشورها رابر حسب تفاوت ميزان يرمايه اجتماعي را توضيح مي دهد. بر اساس نتايج مباني و چهارچوب نظري تحقيق كه با الهام از نظرات كلمن (1988)، پوتنام (1995) و فوكوياما (1999) به صورت تركيبي شكل گرفته است، به منظور سنجش سرمايه اجتماعي، براي آن سه شاخص در نظر گرفته شده است. اين سه شاخص عبارتند از؛ اعتماد اجتماعي، احساس تعهد اجتماعي و احساس تعلق اجتماعي. ميزان سرمايه اجتماعي مجموع نمراتي است كه از تركيب نمرات اين سه شاخص به دست آمده است. متغير وابسته‌ي تحقيق، هويت اجتماعي است. چهارچوب نظري متغير وابسته براساس ديدگاه كنش متقابل نمادي و به ويژه عقايد روزنبرك در تعريف خودِ اجتماعي يا «برداشت از خود» تنظيم گرديده است.   ادبيات تحقيق:

   پروژه هاي سنجش سرمايه اجتماعي در ايران بسيار محدود اجرا شده است.علي سرزعيم وحامد قدوسي در يك پروژه پيمايشي در پنج شهر منتخب ايران (يزد،تبريز،اهواز،مشهد وتهران) به بررسي شاخص هاي سرمايه اجتماعي پرداخته اند(مركز مطالعات،1384) مسقطيان در يك تحقيق ميداني به بررسي تحولات فرهنگي با رويكردسرمايه اجتماعي در استان مازندران مي پردازدو شاخص هاي مهم سرمايه اجتماعي رامورد تحليل قرار مي دهد.حسين ملا حسيني در پژوهشي روي دانش آموزان سال سوم دبيرستان استان گلستان به بررسي ارتباط متقابل دو متغير دين و سرمايه اجتماعي پرداخته است.يافته هاي او نشان ميدهد كه بين ميزان سرمايه اجتماعي ونوع دينداري رابطه وجود دارد. يعني دينداران سنتي وقوميت گرا وتكثرگرا داراي همبستگي مثبت ومعناداري با متغير سرمايه اجتماعي هستند.

   االشوكي نيز در يك پيمايش ميداني به بررسي عوامل موثر برمشاركت اجتماعي شهروندان در اداره امور شهر(مورد منطقه 6تهران) در سال 1383 مي پردازد.(الشوكي،1383)

   از مهمترين تحقيقات خارجي مي توان به كار يزرگ رابرت پاتنام براي تبيين كارامدي نهادي وسياسي در شمال وجنوب ايتاليا در سال 1993برحسب ميزان برخورداري اين مناطق از سرمايه اجتماعي اشاره كرد.جيمز كلمن هم در سال 1988 در يكي از مطالغات خود به بررسي نقش واهميت سرمايه اجتماعي در داخل خانواده وتاثير آن برسرمايه ارتقا انساني وآموزش كودكان پرداخته و نقش سرمايه اجتماعي را در روابط بين والدين وفرزندان برجسته ساخته است.

   مركز آمار استراليا براي اندازه گيري سرمايه اجتماعي در پنج ايالت اين كشور از 1200 نفر مصاحبه حضوري رااجرامي كند.دانشگاه ميشيگان نيز پيمايش ارزش هاي جهاني را بامولفه هاي مهمي چون:اعتماد، رضايت از زندگي ،مسائل اجتماعي... را انجام ونتايج آن را منتشر كرده است.   اهداف :

   هدف كلي: هدف كلي پژوهش آن است كه از طريق بررسي پيمايشي، ضمن تعيين ميزان برخورداري مهاجران از سرمايه اجتماعي (متغير مستقل)، نوع همبستگي آن را از نظر شدت و جهت با نحوه‌ي تعريف و برداشت افراد از هويت اجتماعي خود (متغير وابسته) مورد بررسي قرار دهد.   اهداف اختصاصي:

   برخي ازاهداف اختصاصي تحقيق به شرح ذيل مي باشد:

   - نقش سرمايه اجتماعي در بهبود موقعيت اجتماعي مهاجران

   - تاثير سرمايه اجتماعي در رونق اقتصادي و بهبود معيشتي مهاجران

   - ميزان همبستگي مهاجران در همكاري ومشاركت متقابل

   - ارزيابي احساس اعتماد وامنيت بين مهاجران

   -بررسي رابطه طبقه اجتماعي ساكنان با هويت اجتماعي آنان

   - ارزيابي ارتقاي كيفيت زندگي مهاجران با تاكيد برمولفه هاي سرمايه اجتماعي   فرضيه تحقيق :

   از آنجا كه هدف اين تحقيق تبيين رابطه سرمايه اجتماعي وهويت اجتماعي مي باشد فرضيات ذيل مطرح است:

   1- آيا بين ميزان برخورداري مهاجران از سرمايه اجتماعي با نحوه‌ي تعريف و برداشت آنان از هويت اجتماعي خود همبستگي قوي، مستقيم و معناداري وجود دارد. ؟ به عبارت ديگر آيا رشد سرمايه اجتماعي مهاجران در نحوه‌ي تعريف و برداشت آنان از هويت اجتماعي خود نقش موثري داشته و به نحوه‌ي بروز آن در اشكال مختلف اجتماعي مانند خانوادگي، ملي و مذهبي كمك مي‌كند؟

   2- آيا بين اعتماد اجتماعي وهويت اجتماعي رابطه وجود دارد؟

   3- آيا بين پايگاه اجتماعي فرد ومشاركت اجتماعي

   4- آيا بين ميزان تحصيلات افراد دردارا بودن سرمايه اجتماعي با هويت اجتماعي آنان رابطه وجود دارد؟

   5- آيا بين خويشاوند گرايي ساكنان منطقه برهويت اجتماعي آنان رابطه وجود دارد؟

   6- آيا بين ميزان اعتماد اجتماعي جامعه هدف به نهادها وموسسات دولتي با هويت اجتماعي مهاجران رابطه وجود دارد؟   متغيرها (مهمترين متغيرهاي مستقل، وابسته):

   در اين تحقيق سرمايه اجتماعي متغير مستقل و متغير وابسته‌ي تحقيق، هويت اجتماعي است.   متدلوژي:

   جمعيت هدف(جامعه آماري): جمعيت هدف ، مهاجران ( داخلي) ساكن درناحيه 2 منطقه 16 شهرداري شهر تهران است، كه حدود 1300 خانوار مي باشد. بافت مسكوني اين مناطق را قوميت هاي خاصي در برمي گيرد كه تجانس قوميتي مبناي تعيين جمعيت هدف مي باشد.   واحد آماري:

   واحد آماري تحقيق افراد سرپرست خانواردر نظر گرفته شده است. به دليل اينكه يكي از متغيرهاي كليدي اين تحقيق مشاركت اجتماعي (به عنوان يكي از مولفه هاي اصلي سرمايه اجتماعي )استكه چنين مشاركتي بيشترتوسط افراد سرپرست خانوار صورت مي گيرد وترجيح آن است كه واحد آماري سرپرست خانوار باشد.

   روش نمونه گيري: نمونه گيري اين تحقيق به روش تصادفي ساده و حجم نمونه از فرمول كوكران بدست مي آيد.   روش جمع آوري داده ها :

   روش تحقيق حاضر، تلفيقي است از روش‌هاي كمي ،تطبيقي وكيفي است. درروش كمي از نمونه گيري تصادفي ومصاحبه هاي ساختاريافته استفاده مي شود. درمطالعه تطبيقي شاخص هاي رفاه اقتصادي مهاجران مورد ارزيابي قرار مي گيرد.ودر مطالعه كيفي از روش هاي نمونه گيري وابزارهايي مانند نمونه كاوي، مطالعه اسناد ومصاحبه ومشاهده استفاده مي شود. در روش جمع آوري داده ها،از تكنيك پرسشنامه كه با توجه به متغيرهاي مورد نظر و معرف هاي مربوط به آن از آزمون هاي سنجش نگرش از طريق طيف ليكرت استفاده مي شود.جهت حصول اطمينان از روايي اعتبار سوالات وگزينه ها ي پرسشنامه تعدادي محدود در مرحله پيش آزمون pre-test پرسشنامه را تكميل مي كنند. جهت و شدت همبستگي ميان ميزان سرمايه اجتماعي مهاجران با نحوه‌ي تعريف و برداشت آنان از هويت اجتماعي خود بررسي خواهدشد.

   روش تجزيه وتحليل :

   براي سنجش متغيرهاي تحقيق از نرم افزار SPSS وبا استفاده از آمار توصيفي واستنباطياستفاده خواهد شد.بررسي رابطه متغيرها از طريق آزمون هاي آماري ضريب همبستگي پيرسون، CHI_SQUREوتحليل واريانس (آزمون (F انجام خواهدشد.   نام ونام خانوادگي مجري پژوهش: ابراهيم معظمي گودرزي

   آدرس/تلفن/email:تهران –خيابان دكتر فاطمي – مركز آمار ايران- طبقه پنجم-تلفن:88964475

   Email:imggoodarzi@yahoo.com

   منابع:

   - سرزعيم،علي، قدوسي ،حامد،پيمايش سرمايه اجتماعي در شهرهاي منتخب ايران، 1384مركز مطالعات وتحقيقات سازمان هاي جامعه مدني ،تهران

   - الشوكي ،سيد يحيي ،بررسي عوامل موثر برمشاركت اجتماعي شهروندان در اداره امورشهر مورد منطقه 6 تهران ، 1383، پايان نامه كارشناسي ارشد دانشكده علوم اجتماعي دانشگاه تهران

   - اكبري،امين ،بررسي تاثير سرمايه اجتماعي برمشاركت سياسي اجتماعي (مطالعه موردي در روستاي فارسينج شهرستان سنقر) 1382، پايان نامه كارشناسي ارشد دانشكده علوم اجتماعي دانشگاه تهران

   - اونق ناز،محمد، بررسي رابطه بين سرمايه اجتماعي وكيفيت زندگي ،1384، پايان نامه كارشناسي ارشد دانشكده علوم اجتماعي دانشگاه تهران

   - اداره آمار استراليا،Social capital survey 2002

   منبع: http://www.mojsazan.com/forum/showthread.php?tid=1701


  آمار بازدید از این تاپیک

  کاربران حاضر

  2 نفر در حال مشاهده از این تاپیک  (مهمان : 2)

   لیست کاربران : 0